Ustájení koní

Ustájení koní na naší farmě je vhodné zejména pro majitele koní z okolí Pardubic a Hradce Králové. Poskytujeme boxové i pastevní ustájení s celodenním dohledem. Vašim koním nabízíme 10 různě velkých pastvin a výběhů (celkem cca 16ha), na které koně umísťujeme v maximálním počtu 3 koně na 1 pastvinu, popřípadě dle přání zákazníka a potřeb koně. Pastviny jsou vybaveny přístřešky se závětřím, které koním nabízí potřebný stín i úkryt před nepřízní počasí. Dostatečně velké nádoby na vodu jsou samozřejmostí na každé pastvině. V zimních měsících jsou na pastviny umístěny kruhové krmelce na seno a koně k němu mají nonstop přístup. V období, kdy jsou pastviny zatravněné, seno podáváme dle potřeby či domluvy s majiteli. A o domluvě je to např. i s podáváním koním jadrného krmiva, dekování, ošetřovaní, pohybování, výcvik, přiježděnost, kovář atd.

Na trénink můžete použít venkovní jízdárnu o rozměrech 60x25m. K zapůjčení je zde skokový materiál (parkur), dřevěný mostek, kavalety (trail), kužely (trail, pole bending), sudy, barely (barel race) a vypouštěcí zařízení neboli fixační klec (calf a team roping). Vlastníme momentálně několik telat, vhodných pro trénink všech dobytkářských disciplín.

Pro vypohybování nebo přiježďování koně v období dešťů skvěle funguje výborně odvodněná kruhovka (průměr 18m) s hi-tech povrchem.

K úschově Vašich jezdeckých potřeb máme k dispozici sedlovnu s krmírnou. Sociální zařízení je samozřejmostí.

 

Pastevní ustájení

 

Za pastevní ustájení považujeme koně ustájeného na pastvině v režimu 24/7. Koně jsou celodenně na pastvině o rozloze cca 1ha s neomezeným přístupem do přístřešku se závětřím, kde najdou solný a minerální liz. Přístup k čisté pitné vodě je samozřejmostí na každé pastvině. Koně v pastevním ustájení umísťujeme v maximálním počtu 3 koně na pastvinu. Od jara do podzimu se snažíme koně střídat z pastviny na pastvinu, aby měli dostatek čerstvé trávy, seno podáváme individuálně, dle stavu pastviny, potřeby koní a přání zákazníků. Od podzimu do jara mají koně k senu nonstop přístup. Seno na každé pastvině podáváme v kruhovém krmelci abychom zabránili nebo minimalizovali zašlapání sena či potřísnění výkaly.

 

Cena: 5 500,-Kč/měsíc

 

Boxové ustájení

 

Pod pojmem boxové ustájení Vašemu koni nabízíme samostatný box s každodenním místováním. Boxy jsou vybaveny napáječkou na vodu, solným a minerálním lizem a žlabem na jadrné krmivo. Koně v tomto režimu ustájení tráví noc v boxu. Den si užívají na pastvině či ve výběhu. Běžně boxové koně krmíme dvakrát denně, dle přání majitele se lze dohodnout i jinak. 

 

Cena: dle domluvy

 

Majitelé koní mají k dispozici sedlovnu a koupelnu s WC.

Neváhejte nás kontaktovat na tel. čísle 608894936 a domluvte si prohlídku našeho areálu.