Dětský jezdecký kroužek          

               

Hurá, je tu jaro. A my kroužkujeme opět ve všedních dnech.
Pro nové zájemce máme pár volných místeček  od pondělí do čtvrtka od 16 do 18 hod.
Těšíme se na Vás!

Vhodné pro: děti od 5-ti do 12-ti let

Pro děti z okolí Pradubic a Hradce Králové se zájmem o ježdění, koně i péči o ně, pořádáme jezdecký kroužek. Děti se seznámí s hodnými a vychovanými koníky a poníky, dozví se, jak se o tyto zvířátka postarat a naučí se s nimi pracovat ze země i ze sedla. Kroužek probíhá jednou týdně a trvá celkem dvě hodiny. Při nepřízni počasí se věnujeme teoretické výuce, péči o koně, nácviku ovládání koně, cvikům v sedle. Výcvik jízdy vždy probíhá v uzavřené kruhové nebo klasické jízdárně, procházky do přírody s vodičem nebo dle stáří a stupně výcviku dítěte bez vodiče. Dohled a vedení dětí po celou dobu trvání kroužku je samozřejmostí.

S sebou: bezpečnostní  přilbu (jezdecká, cyklistická)

               boty s pevnou podrážkou

               dlouhé kalhoty

               doporučujeme bezpečnostní vestu, či bederní chránič

               kartičku pojišťovny

               pití

Podrobné info:

Program je vždy přizpůsoben počasí.  Teorii necháváme spíše na dny, kdy nám počasí příliš nepřeje.  Při nepřízni bude teoretická část probíhat v malé klubovně. Děti se dozví zajímavosti o koních  (základní plemena, zbarvení, strava koně, péče, čištění, výstroj, závodní disciplíny, atd.). Každé dítě dostane vlastní materiály. Při přízni počasí je celý čas tráven venku v přímém kontaktu s koňmi a poníky. Výcvik jízdy probíhá v uzavřené kruhové nebo klasické jízdárně. Děti se učí bezpečnostní pravidla u koní, manipulace s koňmi, práce ze země (na vodítku) i ze sedla. Na procházky chodíme do nedalekého lesa. Vzhledem k věku a stupni výcviku jezdce je dítě na koni vedeno vodičem nebo koně bude řídit samo pouze za doprovodu trenéra.

Pro děti chystáme také občasná překvapení jako závody, projížďka kočárem, koupání koní, atd.

Ačkoliv jsou naši koně hodní, vychovaní a na děti zvyklí, je nezbytně nutné, aby každé dítě, které bude v kontaktu s koněm, mělo bezpečnostní helmu (může být cyklistická), vhodná je také bezpečnostní vesta či bederní chránič. Na nohy kotníčkovou obuv s pevnou podrážkou, pokud je mokro, můžou být holínky. Kroužek bude probíhat za každého počasí, proto nepodceňujte oblečení.

Platba může probíhat vždy před zahájením kroužku 300,-Kč nebo vždy první kroužek v měsíci ve výši 1000,-Kč/měsíc – v tomto případě však zameškaný kroužek nebude z časových důvodů nahrazen.

 

Nezapomeňte kartičku zdravotní pojišťovny a pití.

 

Jak dítě přihlásit: Pokud souhlasíte s Provozním řádemBezpečnostními pravidly a s Prohlášením o účastni na vlastní nebezpečí (doporučujeme mít uzavřené úrazové pojištění), vyplňte a odešlete nám nezávaznou přihlášku a my Vám co nejdříve sdělíme možné termíny. Přihlásit své dítě můžete kdykoliv během roku.

Fotky a videa z předešlých kroužků zde: 

                                                               

 

Těšíme se na Vás!

 

WesternFarm Alvero

Bohumileč 4

533 04  Sezemice

www.westernfarmalvero.cz

westernfarmalvero@gmail.com

 

Veronika Provazníková 774 903 998

Aleš Hudák 608 894 936