Dětský jezdecký kroužek 

Dětské jezdecké kroužky v měsících duben - červen probíhají ve všedních dnech, vždy od 16 do 18hod.

       

Máte-li zájem, vyplňte nezávaznou přihlášku a dostanete informace o volných termínech. 

Vhodné pro: děti od 4-ti do 13-ti let

Pro děti z okolí Pradubic a Hradce Králové se zájmem o ježdění, koně i péči o ně, pořádáme jezdecký kroužek. Děti se seznámí s hodnými a vychovanými koníky a poníky, dozví se, jak se o tyto zvířátka postarat a naučí se s nimi pracovat ze země i ze sedla. Kroužek probíhá jednou týdně a trvá celkem dvě hodiny. Při nepřízni počasí se věnujeme teoretické výuce, péči o koně, nácviku ovládání koně, cvikům v sedle. Výcvik jízdy vždy probíhá v uzavřené kruhové nebo klasické jízdárně, procházky do přírody s vodičem nebo dle stáří a stupně výcviku dítěte bez vodiče. Dohled a vedení dětí po celou dobu trvání kroužku je samozřejmostí.

S sebou: bezpečnostní  přilbu (jezdecká, cyklistická)

               boty s pevnou podrážkou

               dlouhé kalhoty

               doporučujeme bezpečnostní vestu, či bederní chránič

               kartičku pojišťovny

               pití

Kdy jezdíme: 

Během letního času (od dubna do října, mimo letních prázdnin) jezdíme ve všedních dnech vždy od 16 do 18 hodin, v zimním čase kroužky přesouváme na víkendy. Kontaktujte nás a zjistěte vhodný termín pro vaše dítě

Podrobné info:

Program je vždy přizpůsoben počasí.  Teorii se děti dozvídají během péče o koně, případně ji necháváme spíše na dny, kdy nám počasí příliš nepřeje. Děti se dozví zajímavosti o koních  (základní plemena, zbarvení, strava koně, péče, čištění, výstroj, závodní disciplíny, atd.). Všechen čas děti tráví v přímém kontaktu s koňmi a poníky. Výcvik jízdy probíhá v uzavřené kruhové nebo klasické jízdárně. Děti se učí bezpečnostní pravidla u koní, manipulace s koňmi, práce ze země (na vodítku) i ze sedla. Na procházky chodíme do nedalekého lesa. Vzhledem k věku a stupni výcviku jezdce je dítě na koni vedeno vodičem nebo koně bude řídit samo pouze za doprovodu trenéra.

Pro děti chystáme také občasná překvapení jako závody, projížďka kočárem, sprchování koní, atd.

Ačkoliv jsou naši koně hodní, vychovaní a na děti zvyklí, je nezbytně nutné, aby každé dítě, které bude v kontaktu s koněm, mělo bezpečnostní helmu (do začátků stačí cyklistická), vhodná je také bezpečnostní vesta či bederní chránič. Na nohy kotníčkovou obuv s pevnou podrážkou (ne na suchý zip), pokud je mokro, můžou být holínky. Kroužek probíhá za každého počasí, proto nepodceňujte oblečení. 

Nezapomeňte dám dětem pití, svačinu jim nedávejte, nemají kdy si ji sníst.

Platba probíhá před zahájením každého kroužku 400,-Kč nebo vždy první kroužek v měsíci ve výši 1200,-Kč/měsíc – v tomto případě se snažíme zameškaný kroužek nhradit nemusí být z časových důvodů nahrazen.

 

 

Jak dítě přihlásit: Pokud souhlasíte s Provozním řádemBezpečnostními pravidly a s Prohlášením o účastni na vlastní nebezpečí (doporučujeme mít uzavřené úrazové pojištění), vyplňte a odešlete nám nezávaznou přihlášku a my Vám co nejdříve sdělíme možné termíny. Přihlásit své dítě můžete kdykoliv během roku.

Fotky a videa z předešlých kroužků zde: 

 

Těšíme se na Vás!

 

WesternFarm Alvero

Bohumileč 4

533 04  Sezemice

www.westernfarmalvero.cz

westernfarmalvero@gmail.com

 

Veronika Provazníková 774 903 998