Přijeďte si zatrénovat!!!

Naše aréna je přizpůsobena všem dobytkářským disciplínám. 

K dispozici máme mnoho telat různých velikostí i zaměření.

 

Roping – lasovací disciplíny

-        Team Roping

-        Calf Roping

-        Ranch Roping

-        Breakaway Roping

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv ropingovou disciplínu, je nutností začít trénovat ze země na dummy. Naučíte se zacházet s lasem, jak ho správně smotat, jak si připravit smyčku, kde je správná pozice, jak správně točit, kam mířit, jak rozlišit chycení za hlavu a za rohy, jak se chytají nohy, co dělat, když jste chytili…. Trénink ze země by Vás měl provázet celou Vaší ropingovou kariérou.

 

Dalším krokem při ropingovém  výcviku je trénink na dummy ze sedla. Zde je důležité naučit Vašeho koně držet pozici za dummy. Práci Vám velmi ulehčí, pokud je kůň dobře přiježděn, jde od otěže a je dobře nastopován. Pokud kůň toto zvládá, drží pozici, nebojí se dummy, můžete začít lasovat. Při disciplínách breakaway, calf a team roping je také důležité seznámit koně se startovacím boxem a vypouštěcím zařízením, které je v těsné blízkosti.

 

Třetím a zároveň posledním krokem výcviku je trénink na živých telatech. Opět je potřeba začít učit koně, kde je jeho pozice. K těmto účelům jsou vhodná pomalejší telata, která již roping znají, tak vědí, že není kam spěchat. Když kůň udržuje pozici a je ovladatelný na jedné ruce, můžete lasovat. Nejprve je vhodé používat break hondu, která patří do disciplín ranch a breakaway roping. Honda sama vypne po každém chycení a následném dally. Pokud je Vaším cílem calf nebo team roping, brzy přijde čas plastovou hondu odložit a začít lasovat ,,natvrdo“ :).

 

 

Penning – naháněcí disciplíny

- Cattle Penning

- Team Penning

- Trailer Loading

- Ranch Sorting

- Team Sorting

…apod.

K tréninku penningových disciplín je zapotřebí přichystat v aréně ohrádky, dle určité disciplíny. Po domluvě pro Vás připravíme arénu k jakékoliv penningové disciplíně. Ohrádky stavíme z mobilních plotových dílců, takže není problém postavit potřebný tvar potřebné velikosti.